מה הוא מקצוע המנעולן

מה עושה מנעולן / איש מקצוע אבטחה?

מנעולן / אבטחה בעל הכשרה מקצועית עשוי לעשות את חלק מהפעולות או את כולן מהפעולות הבאות: להתקין מנעולים, סדקים ומתקני נעילה מכניים או אלקטרוניים אחרים כדי להגן על בתים, עסקים, כלי רכב ורכוש אחר. מנעולנים רשאים גם לשנות או לתקן מכשירים כאלה, לנעול מחדש מנעולים, לבצע מפתחות כפולים או כרטיסים, ליצור או לתכנת מפתחות / כרטיסים חדשים למנעולים שמפתחות / כרטיסים שלהם אבדו ולהגיב לקריאות חירום לפתיחת כלי רכב, בתים ועסקים שנעולים בטעות, או שהמנעולים שלהם תקלו.

מנעולנים מסוימים מתקינים ושירותים מערכות אזעקה ומעקב אלקטרוניות. מנעולנים רבים מציינים, מתכננים, מספקים, מתקינים ושירותים מגוון רחב של מערכות בקרת כניסה אלקטרוניות ומערכות טלוויזיה במעגל סגור. בגלל שילוב מערכות אבטחה אלקטרוניות עם מחשבים ורשתות, ישנם מנעולנים שמקיימים חומרת אבטחה ותוכנה למערכות מחשב.

כאשר נדרשים מנעולים חדשים או חלופיים, מנעולן מסייע ללקוח בקביעת סוגי המנעולים הנכונים הדרושים בהתבסס על סיכון / חשיפה ביטחונית, יישום בטיחות חיים ותדירות השימוש. המנעולן מתקין מנעולים והתקני אבטחה באמצעות תבניות היצרן ו / או מפרטי התעשייה, על ידי חיתוך או קידוח של הפתח הנכון במקום הנבחר בעזרת ידיים וכלי עבודה חשמליים.
מנעולן
רשאי למכור, שירות והתקנת כספות לשימוש ביתי ועסקי. לבנקים מכשירי נעילה רבים וחומרה קשורה הדורשים שירות קבוע על ידי מנעולנים כגון; דלתות רב בריח, מנעולי זמן, כספות וציוד לספר.

מנעולן מתקן מנעול על ידי פירוק ובחינתו כדי לאתר חלקים שחוקים או לא תקינים, ואז מנקה ומתאים את המנגנונים הפנימיים ומחליף חלקים אלה בחדשים המסופקים על ידי יצרן המנעול. לפעמים, יתכן שיהיה צורך בהתאמה אישית של חלקי תיקון באמצעות מחרטות, מקדחות, מטחנות וכלים חשמליים וידיים אחרים. לאחר סיום התיקונים המנעולן ירכיב מחדש את המנעול ויבדוק את פעולתו.

מנעולן מייצר מפתחות כפולים באמצעות מכונה לשכפול מפתחות. כשהמפתח (תבנית) של הלקוח וריק המפתח מהודקים בחלונותיהם בהתאמה, המנעולן מעביר את מפתח התבנית על פני המדריך. חותך סיבובי חותך את אותו דפוס לתוך ריק המפתח. המנעולן בוחן בקפידה את המפתח החדש בכדי להבטיח את דיוקו.

מנעולן עשוי לענות לקריאות חירום ללקוחות שננעלו בטעות מחוץ לבית, לעסק או לרכב. המנעולן מתחיל בבדיקת המנעולים כדי לקבוע את השיטה הטובה ביותר לעקוף את המנעול. שיטות אלה עשויות לכלול שימוש בבחירת נעילה, כלי עוקף או מכשירים מיוחדים אחרים. התאמת מפתח בקוד או באמצעים מיומנים אחרים היא גם שיטה לפתיחת מנעול. ניסיון, מיומנות וידע מכתיבים את השיטה שאיש מקצוע בוחר לפתוח מנעול. ישנם מקרים בהם איכות המנעול, הדאגה לבטיחות הנוסעים וגורמים אחרים כגון תקלה במנעול עשויים לאלץ את המנעולן להשתמש בטכניקות הרסניות כדי לקבל כניסה. לפני ביצוע פתיחת חירום או משימות רגישות אחרות, המנעולן עשוי לדרוש הליכי זיהוי חיוביים.

מטעמי אבטחה או בגלל גניבת מפתחות או מיקומם מוטעה, עסקים רבים, מלונות / מוטלים ובעלי מתחמי דירות מתקשרים עם מנעולנים על מנת לספק מערכות מפתח ראשיות חדשות, לאפס שילובים ולפתח מחדש את מנעולי הדלתות באופן קבוע. בערים ובמדינות מסוימות נדרש רישיון ומנעולנים למנעולנים. תהליך הרישוי עשוי לכלול הגשת טביעות אצבעות, בדיקת רקע ממלכתית או לאומית, מעבר בחינה ותשלום אגרה לסוכנות הרישוי. על מנעולן עצמאי לנהל גם רשומות עסקיות ולנהל מלאי תקין של מנעולים, חלקים, מפתחות וכלים.

כישורים: מנעולנות מכנית כוללת עבודה מדויקת ומפורטת. אנשי מקצוע מנעולנות טובים הם בעלי יכולת מכנית ומתמטית, ראייה טובה, תפיסה מרחבית, תיאום עין-יד וזריזות ידנית. עליהם להיות מסוגלים להבין את מפרט הנעילה והמפתחות, מדריכי הפעלה והוראות אחרות בכתב או בעל פה לפי הצורך. תכונות נוספות כוללות סבלנות, יציבות רגשית, כנות, אמינות, דיוק ויכולת להסתדר עם אנשים אחרים.

חינוך והדרכה: במהלך התיכון, על המנעולן הפוטנציאלי ללמוד קורסים במתמטיקה, רישום מכני, עיבוד מתכת, אלקטרוניקה בסיסית, פיזיקה ואנגלית בתוספת קצת השכלה עסקית. כדי להתקין מנעולים חשמליים, אזעקות, מערכות בקרת כניסה או מכשירי מעקב, על מנעולנים להיות בעלי ידע בחשמל ואלקטרוניקה.

באופן מסורתי, הכשרה בעבודה הייתה שיטה ראשונית ללימוד מיומנויות מנעולנות. מתאמנים עובדים עם מנעולנים מנוסים עד שהם שולטים בכישורים הדרושים. בחלק מתוכניות ההכשרה בעבודה העובדים משתתפים בהפגנות או מקבלים הכשרה וגם הכשרה מעשית. משך הזמן הדרוש להשלמת הכשרה בעבודה נע בין שלושה חודשים לארבע שנים, תלוי ברמת המומחיות הנדרשת למגזר נתון במקצוע. סיום הקורסים בבית ספר למנעולנות יספק ידע בסיסי בתחום המקצוע ועשוי לקצר את משך תכניות ההכשרה בעבודה.

ההשתלמות למנעולן ניתנת על ידי סמינרים ושיעורים המוצגים על ידי יצרני מנעולים, בתי ספר למנעולנות ועמותות למנעולנות, כולל מנעולני העמותה.

Leave a Comment

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

אתר זה נבנה ומקודם על ידי אייל שירותי פריצה ומנעולנות
דילוג לתוכן
לחץ לחיוגוואטסאפ